Beta Version

Fr. Sami Totah

Fr. Sami Totah
  • 07.02.1947 : born in Ramallah
  • 14.09.1959 : joined the Minor Seminary in Beit Jala
  • 05.06.1971 : ordained priest at LPJ by Patriarch Yaacoub Beltritti, then moved  to diocese Chiing Mai to join Betharram
  • 1972 : Assistant to Fr. George Saba at Madaba Parish Jordan
  • 1973 : Vicar, Administrator at Madaba Parish during Parish Priest Fr. George Saba stay at LPJ for health reasons
  • 08/1975 : Assistant to Fr. Fouad Hijazin at Madaba Parish Jordan
  • 20/07/2014 : Deceased