arالعربية frFrançais

20/07/1945: Born in Jifna, Palestine

15/09/1958: Joined the Latin Patriarchate Minor Seminary

27/06/1970: Ordained Priest at the Dormition Abbey by Patriarch Alberto Gori

27/08/1970: Vicar to Fr. Louis Favro, Holy Family Parish in Ramallah

29/09/1970: Vicar to Fr. Yussef Nicolas, St. Joseph the Worker Parish in Reneh, Israel

07/1977: Spent a year in Frascati (Italy)

07/1978: Vicar, St. Joseph the Worker Parish in Reneh, Israel

03/1979: Parish Priest, St. Joseph the Worker in Reneh, Israel

1990-2007: Director General, Latin Schools in Galilee

1995: Parish Priest,  St. Joseph in Shafa’amr, Israel; Director, Reneh School

2005: Parish Priest, St. Nicodemus in Rameh, Israel

2007: Parish Priest, St. Joseph the Worker in Reneh, Israel

15/08/2017:  Retired

Contact information:
Mobile: 050 528 5961
Email: freodeh@yahoo.com

Designed and Powered by YH Design Studios - www.yh-designstudios.com © 2017 All Rights Reserved
X