arالعربية frFrançais

15.05.1979: Born in Reneh (Nazareth) Israel

15.10.1997: Studied Architecture at Technion – Israel Institute of Technology

28.08.2003: Joined the Major Seminary Beit Jala

19.06.2010: Ordained Priest by Patriarch Fouad Twal at the Basilica of the Annunciation in Nazareth

01.08.2010: Vicar to Fr. Yacoub Rafidi, Beheading of St. John the Baptist Parish in Madaba (Jordan)

01.08.2012:  Chancellor for the Latin Patriarchate of Jerusalem and Secretary to Patriarch Fouad Twal and then Archbishop Pierbattista Pizzaballa

02.09.2017: Studies in Moral Theology, Alfonsianum University, Rome


Contact Information:

Email: george_ayoub32@hotmail.com

Designed and Powered by YH Design Studios - www.yh-designstudios.com © 2017 All Rights Reserved
X