arالعربية frFrançais

30.03.1982: Date of Birth

25.08.1995: Joined the Latin Patriarchate Seminary in Beit Jala

14.11.2008: Ordained Deacon

25.06.2009: Ordained Priest

09/2009: Vicar, Christ the King Parish, Al Misdar, Amman

08/2011: Parish Priest,  Our Lady of the Rosary Parish, Kerak, Jordan

08/2012: Parish Priest, St. Joseph Parish, Ader,  Jordan

08/2014: Fidei Donum Priest for Arabic and French-speaking communities in Al Sharqa, United Arab Emirates

Contact Information:

frjmjtwis82@gmail.com

Designed and Powered by YH Design Studios - www.yh-designstudios.com © 2017 All Rights Reserved
X